Napędy do bram montowanych w strefach zagrożonych wybuchem ATEX

W wielu firmach istnieją tak zwane przestrzenie zagrożone wybuchem, w których gazy, pary lub pyły w połączeniu z powietrzem mogą tworzyć mieszaninę wybuchową. Aby nie dopuścić do zapłonu takiej mieszaniny, nie może dochodzić do powstawania iskier generowanych przez sprzęt elektryczny . W związku z tym w tych przestrzeniach muszą być spełniane wymagania określonych dyrektyw – również w zakresie doboru odpowiedniego napędu lub układu sterowania do bramy.

 
Napędy Marantec do bram rolowanych i segmentowych spełniające wymogi ATEX

Modele napędów Marantec w wersji ATEX serii MDF STA 1 są specjalnie zaprojektowane do stosowania w strefach zagrożonych wybuchem. 

  • Napęd do bram rolowanych Marantec MDF 20-22-12
  • Napęd do bram rolowanych Marantec MDF 30-40-15
  • Napęd do bram rolowanych Marantec MDF 50-75-10
  • Napęd do bram segmentowych Marantec STA 1-11-24

Do eksploatacji w warunkach przetwarzania gazów i pyłów oferujemy rozwiązania dla gazów (strefa 1 i strefa 2) oraz pyłów (strefa 21 i 22). Wszystkie komponenty napędowe i sterujące spełniają wymagania wynikające ze stosowanie w strefach zagrożonych wybuchem, a tym samym zapewniają bezpieczną pracę.. Obejmuje to również rezygnację z awaryjnych łańcuchów ręcznych. Obsługa awaryjna jest więc możliwa tylko za pomocą korby. Zabezpieczenie przed przeciążeniem i zwarciami stanowi wyłącznik silnikowy , który zapobiega nadmiernemu nagrzewaniu powierzchni obudowy.

Zestawienie najważniejszych cech:

  • Dostarczany tylko z mechanicznymi wyłącznikami krańcowymi posiadającymi certyfikat ATEX
  • Obsługa awaryjna za pomocą awaryjnej korby ręcznej
  • Wyłącznik silnikowy zamiast wyłącznika termicznego

W naszej ofercie znajdą państwo napędy do bram firmy Marantec, centrale i akcesoria spełniające wymogi ATEX (produkty dostępne na zamówienie):